Biz asgari ücreti vergi dışı bırakalı neredeyse 1 yıl olacak

Biz asgari ücreti vergi dışı bırakalı neredeyse 1 yıl olacak

13/12/2022 Kapalı Yazar: sevi


Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun “Asgari ücret dört kişilik bir ailenin aylık geçimini sağlayacak olan bir rakam. Biz, asgari ücretin vergiye tabi tutulmasını doğru bulmuyoruz.” sözlerine yanıt vererek, “Biz asgari ücreti vergi dışı bırakalı neredeyse 1 yıl olacak!” dedi. 

Twitter’dan CHP liderine yanıt veren Bakan Nebati şu ifadeleri kullandı: 

“Sayın @kilicdarogluk, Belli ki son teknoloji ürünü (!) toplantılarınıza uzaktan bağlanan danışmanlarınız ülkemizdeki uygulamalardan habersizler. 

“Asgari ücretin vergiye tabi tutulmasını doğru bulmuyoruz” demişsiniz. Biz asgari ücreti vergi dışı bırakalı neredeyse 1 yıl olacak!

Diğer taraftan Bakanlığımızın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığıyla koordinasyon içinde ve titizlikle yürüttüğü EYT kapsamındaki çalışmalar tamamlandığında, Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan milletimize detaylı açıklamaları yapacaktır.

Siz, karşılığı olmayan açıklamalar yaparken bizler, hiçbir vatandaşımızı mağdur etmemek için gece gündüz çalışarak çözümler üretmeye devam ediyoruz.”

Kılıçdaroğlu ne demişti? 

CHP lideri, asgari ücrete ilişkin beklentilerini, “Asgari ücret dört kişilik bir ailenin aylık geçimini sağlayacak olan bir rakam. Biz, asgari ücretin vergiye tabi tutulmasını doğru bulmuyoruz. Biz; var olan ücretin, hem büyüme rakamlarını hem de enflasyon rakamlarını içeren seyir içinde, önümüzdeki süreç içinde 10 bin 128 TL olmasını istiyoruz… ” sözleriyle açıklamıştı. 

TIKLAYIN | Kılıçdaroğlu’ndan ‘Aslı Baykal’ açıklaması: Tek sözcük, ciddiye almıyoruz

Ekonomi Haberleri