Belediyelerimize ulaşın, satın alıp deprem bölgelerine göndereceğiz

Belediyelerimize ulaşın, satın alıp deprem bölgelerine göndereceğiz

11/02/2023 Kapalı Yazar: seviT24 Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş merkezli depremde yıkım meydana gelen illerden olan Malatya’da ve diğer deprem bölgelerinde çadır sorunu olduğunu söylerken, üreticilere çağrı yaptı ve “Elinize çadır stoğunuz varsa lütfen büyükşehir belediye başkanlarımıza ulaştırın, kaç çadır varsa satın alacağız ve deprem bölgelerine göndereceğiz” dedi. 

Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki, 10 ilde yıkıma neden olan depremlerin 6. gününde Malatya’ya gitti. Kılıçdaroğlu’na, partisinin büyükşehir belediye başkanları da eşlik etti. 

CHP lideri, depremzedeler için çadıra acil ihtiyaç olduğunu ifade etti.  

Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bize aktarılan temel sorun çadır. Hava çok soğuk. Bütün deprem bölgelerine çadır gönderilmesi lazım. İnsanlar acı çekiyorlar soğuktan.

Türkiye’de çadır üreten bütün firmalara sesleniyorum, elinize çadır stoğunuz varsa lütfen büyükşehir belediye başkanlarımıza ulaştırın, kaç çadır varsa satın alacağız ve deprem bölgelerine göndereceğiz. 

Hâlâ çadır sorunu çözülemiyorsa demek ki bir sorunumuz var. Nasıl oluyor da bu kadar hazırlıksız davranabilirler akıl alacak şey değil. 

İnsanlar zaten depremin acısını yaşıyorlar bir de böyle bir sorunla karşı karşıya kalmaları üzüntü verici. 

Türkiye büyük bir ülke, güçlü bir ülke, sorunları çözebilecek imkanları var ama maalesef koordinasyonsuzluk sorunları beraberinde getiriyor. Hükûmete çağrı yaptım, benim seslenmem vatandaşın acılarını duyurmak içindir. Vatandaşın derdini bilsinler. Bu ülkede çadır stokları nasıl olmaz, Kızılay’ın, AFAD’ın çadır stokları nerede? Bunların önceden düşünülmesi gerekirdi. 

Hükûmete çağrı yapıyoruz; bu sorunu çözün. Elinde çadır olan hangi işletme varsa da bize bildirsin, satın alacağız, deprem bölgelerine göndereceğiz.”

TIKLAYIN – CANLI BLOG | 10 ilde yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerin 6. günü: Türkiye’nin gözü mucize kurtuluşlarda

Ekonomi Haberleri