Balıkesir’de peş peşe depremler

Balıkesir’de peş peşe depremler

04/06/2022 0 Yazar: sevi


DUVAR – Balıkesir’in Karesi ilçesinde saat 01.13’te deprem yaşandı. Depremin büyüklüğünü Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) 4,1 olarak açıkladı. Saat 01.58’de ise bu 4,7 büyüklüğünde ikinci bir deprem oldu. 

Depremlerin büyüklüğünü Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü 4,3 ve 4,9 olarak açıkladı. Enstitü saat 01.21’de 3,1; saat 02.03’te 3,5; saat 02.05’te 3,0 ve saat 02.22’de 3,2 büyüklüğünde depremler yaşandığını da duyurdu. Depremler çevre illerde de hissedildi.

Depremin ardından olumsuz bir ihbar alınmadığı belirtilen AFAD açıklamasında “Geçmiş olsun Balıkesir. Karesi ilçesinde meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz” denildi.

Twitter hesabından açıklama yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Merkez üssü Balıkesir Karesi olan ve çevre illerde de hissedilen iki deprem yaşadık. Çok şükür ki şu an olumsuz bir haber yok. Tüm ekiplerimiz ile teyakkuz halinde gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim muhafaza etsin” ifadelerini kullandı.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak da “Karesi İlçemiz kırsalında meydana gelen 4.1 ve 4.7 büyüklüğündeki iki deprem sonucunda ilk tarama sonuçlarına göre olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Afad ve Jandarma ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” açıklamasını yaptı. (HABER MERKEZİ)Ekonomi Haberleri