Ankara’da dört günde yağış nedeniyle 250 ağaç devrildi

Ankara’da dört günde yağış nedeniyle 250 ağaç devrildi

12/06/2022 Kapalı Yazar: sevi


ANKARA- Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde etkili olan ve salı gününe kadar sürmesi beklenen yoğun yağışa dair açıklama yaptı. Ankara’da son 4 gündür yaşanan fırtınada zaman zaman saatte 92 kilometre rüzgâr hızının ölçüldüğünü ve 127 kilogramlık yağış gerçekleştiğini belirten belediye, “Ankara’nın yıllık ortalaması ise 392 kilogramdır. Bu 4 gün boyunca 250 ağaç devrilmesi, 63 çatı uçması, 5 istinat duvarı çökmesi, 166 mahsur kalma dâhil 6 bin 670 olaya Belediyemiz tarafından müdahale edildi” dedi.

ÖĞLEDEN SONRA YAĞIŞ UYARISI

Bugün (12 Haziran) Ankara’da öğleden sonra yoğun yağışların başlamasının beklendiğini belirten belediye, “Bugünkü yağışın olumsuz sonuçlarının, önceki yağışlarda toprağın suya doyması nedeniyle daha çok olabileceği tahmin edilmektedir. Bu bakımdan, özellikle istinat duvarı yakınlarına araçların park edilmemesi, büyük mesire alanları gibi açık alanlardaki bireysel programların ertelenmesi gibi tedbirlerin alınmasını vatandaşlarımızdan özellikle rica ederiz” dedi ve açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
“Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentimizde yaşanan sel felaketlerinin olumsuz etkilerini en aza indirmek için bugün 1468 araç 3914 personeli ile teyakkuz halinde saha çalışmalarına devam etmektedir. Mağdur olan vatandaşlarımıza ise tek tek ulaşıp mağduriyetlerini çözüme kavuşturmaya devam edecek, yaralarımızı birlikte saracağız.” (DUVAR)

 

 

Ekonomi Haberleri