Amber Heard, Johnny Depp ile uzlaşmaya gitti

Amber Heard, Johnny Depp ile uzlaşmaya gitti

20/12/2022 Kapalı Yazar: sevi


DUVAR – ABD’li oyuncu Johnny Depp’in avukatları, oyuncunun Amber Heard’e karşı açtığı karalama davasının uzlaşmaya bağlandığını ve Heard’ün 1 milyon dolar tazminat ödeyeceğini açıkladı. Depp’in avukatları yaptıkları açıklamada, “Depp için bu acı dolu sayfayı resmen kapattıkları için mutlu olduklarını” belirtirken, oyuncunun 1 milyon dolarlık tazminatı bir dizi hayır kurumuna bağışlayacağını belirtti.

BBC Türkçe’nin haberine göre, Amber Heard ise anlaşmaya vardığını ancak bunun “bir taviz olmadığını” belirtti. Aralık ayı başlarında, jürinin kararının bozulması ya da tamamen yeni bir duruşma yapılması talebiyle temyiz başvurusunda bulunan Heard, pazartesi günkü açıklamasında, “Amerikan hukuk sistemine olan inancını yitirdiği için” uzlaşma yolunu seçtiğini söyledi. Heard, “ABD’deki temyiz başvurum başarılı olsa bile, en iyi sonuç yeniden yargılama olacaktır. Bunu kesinlikle kabul edemem” dedi. 

Ne olmuştu?

Oyuncu Amber Heard, 2018’de Washington Post’a yazdığı bir makalede kendisini taciz mağduru olarak nitelemiş, Depp de bu yazıda kendisine iftira atıldığı gerekçesiyle dava açmıştı. Heard ise ifadelerinin “düzmece” olduğunu söyleyen Depp’e karşı dava açmıştı. 

İkili, bu yıl mahkemede karşı karşıya geldi ve ifadeleri medyada geniş yer buldu. 2017’de boşanan çift, beş yıllık ilişkilerine dair birbirinden tamamen farklı açıklamalar yaptı ve her ikisi de diğerini kötü davranış ve şiddetle suçladı.

Haziran ayında Virginia’daki mahkeme jürisi çoğunlukla, oyuncu Depp’in lehine karara vardı. Jüri, Depp’e 15 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi. Depp, kendisinin de Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesi kararını temyize götürdü. 

Ekonomi Haberleri