Altılı Masa’yı devirmeye hazır mısınız?

Altılı Masa’yı devirmeye hazır mısınız?

24/09/2022 Kapalı Yazar: sevi


DUVAR – Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sakarya Demokrasi Meydanı’nda Sakarya Acil Durum Hastanesi, büyükşehir yatırımları ve eğitim yatırımları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasında Altılı Masa’ya ilişkin “Birileri ülkeyi yönetmeyi, kurdukları masaya oturtmayı, güya gizli ortaklarını idare etmekle karıştırıyor. Vesayet tetikçiliği, darbe destekçiliği ile kendilerine emanet eden kurumları batırmakla karıştırıyor. Altılı Masa’yı gerektiği şekilde millet olarak devirmeye hazır mısınız?” ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

BUNLARDAN BİR ŞEY ÇIKAR MI?: “Biz birileri gibi yarısı yalan, yarısı yanlış, bir kısmı da iftiradan ibaret boş laflarla milletimizin vaktini heba etmiyoruz. Eserlerimizle, hizmetlerimizle, projelerimizle, yatırımlarımızla konuşuyoruz. 2023’te bir kez ülkemizi eserlerimizle şenlendirdiğini, kimin yerlerinde yeller estiğini göreceğiz. Şimdi malum bir Altılı Masa’ları var. Bu Altılı Masa’dan bir şey çıkar mı? Her toplantıda sadece bir sonraki toplantıyı kimin evinde yapacaklar onu konuşuyorlar. Birileri ülkeyi yönetmeyi, kurdukları masaya oturtmayı, güya gizli ortaklarını idare etmekle karıştırıyor. Vesayet tetikçiliği, darbe destekçiliği ile kendilerine emanet eden kurumları batırmakla karıştırıyor.

ALTILI MASA’YI DEVİRMEYE HAZIR MISINIZ?: Dış politikanın en son tırmandığı nokta gördünüz. BM Genel Kurulu’nda dünyaya hitap ettik mi? BM’nin karşısına Türkevi’ni diktik mi? Allah’a hamdolsun. Artık BM’nin hemen karşısında bizim binamız var. Bütün çalışmalarımızı oradan yürütüyoruz. Bunların ülkenin ve milletin herhangi sıkıntısının çözümüne dair vaadini, teklifini, çözümünü duyamazsınız. Öyle bir dertleri, kapasiteleri, hazırlıkları yok. Bütün umutlarını küresel krizin ekonomimizdeki etkilerine ve iftira kampanyalarına bağlamış durumdalar. Kendi emeği, gayreti, alın teri olmayan işlere bel bağlayarak iktidar üyesi görenleri sandıkta sizlerin bir kez daha uyandıracağınıza inanıyorum. Altılı Masa’yı gerektiği şekilde millet olarak devirmeye hazır mısınız? Şu anda bunu bu meydan söylüyor. Öyle eskisi gibi siyasi ve toplum mühendisliği oyunlarla istikameti belirlenecek ülke olmadığını bunlara hep birlikte göstereceğiz.” (HABER MERKEZİ)

 

Ekonomi Haberleri