Altılı masa temsilcileri Öğretmenlik Meslek Kanunu için 14 sendikayla görüşecek

Altılı masa temsilcileri Öğretmenlik Meslek Kanunu için 14 sendikayla görüşecek

11/11/2022 Kapalı Yazar: sevi


İYİ Parti, Anayasa Mahkemesi’nin Öğretmenlik Meslek Kanunu’na dair kararının ardından altılı masanın eğitimden sorumlu yetkililerinin katılımıyla; 14 eğitim sendikasıyla yarın toplantı düzenleneceğini duyurdu.

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Kürşad Zorlu, Anayasa Mahkemesi’nin Öğretmenlik Meslek Kanunu’na dair kararıyla ilgili açıklamada bulundu.

ANAYASA MAHKEMESİ’NDEN ÖNCE ALTILI MASA SENDİKALARI DİNLEYECEK

Zorlu’nun açıklamaları şöyle:

“Anayasa Mahkemesi, Öğretmenlik Meslek Kanunu’na ilişkin sendikaları dinlemeden önce İYİ Parti koordinasyonunda altılı masa sendika başkanlarını dinliyor. Anayasa Mahkemesi 9 Kasım 2022 tarihli gündeminde Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun iptali için açılan davayı görüşmüştür. Mahkeme, konuya ilişkin olarak MEB’i ve en yüksek üye sayısına sahip üç eğitim sendikasını dinleme kararı vermiştir.

Siyasi eğilimlerini bir kenara bırakan 14 eğitim sendikası, öğretmenlik mesleğinin itibarı için bir araya gelmiştir. 19 Kasım 2022 tarihinde yapılacak sınavın iptali ve Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun yeniden revize edilmesi taleplerini ortak imza ile bir kez daha vurgulamışlardır.

İYİ Parti çoğulcu ve katılımcı toplumdan yanadır. Buna göre, İYİ Parti Eğitim Politikaları Başkanlığımız koordinasyonu ve altılı masanın eğitimden sorumlu yetkililerinin katılımıyla; 14 eğitim sendikasıyla 12 Kasım 2022 Cumartesi saat 13.00’te toplantı düzenlenecektir.”

MEB'den Öğretmenlik Meslek Kanunu açıklaması İlginizi Çekebilir MEB’den Öğretmenlik Meslek Kanunu açıklamasıEkonomi Haberleri