Ali Erbaş Dersim’de cemevi ziyaret etti

Ali Erbaş Dersim’de cemevi ziyaret etti

10/06/2022 Kapalı Yazar: sevi


DUVAR – Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Dersim’de Hacı Bektaş-i Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Cemevi’ni ziyaret etti.

Ali Erbaş, binaya gelişinde Cemevi Başkanı Ali Ekber Yurt tarafından karşılandı. Binanın girişinde Alevi dedesi Ali Uğurlu ile tokalaşan Erbaş, daha sonra dernek binasına geçti.  

Erbaş, cemevi çıkışında yaptığı açıklamada, “Munzur Üniversitesi’ndeki caminin açılışı için geldik. Daha önce geldiğimde de burayı ziyaret etmiştim, bugün de ziyaret ettim. Cemevimizin dedesi ve diğer cemevlerinin dedeleriyle görüştük. Güzel bir sohbetimiz oldu. Bazı konuları kendi aramızda görüştük. İnşallah bundan sonraki süreci değerlendireceğiz. Cemevinde birliğimizi beraberliğimizi konuştuk. Türkiye olarak hepimiz aynı hedefe çalışıyoruz. Devletimizin ve milletimizin birliği beraberliği için çalışıyoruz. Sorunlarımız problemlerimiz tabi ki var. Onları hep birlikte çözmeye çalışacağız.”

AA’nın haberine göre Erbaş, bir gazetecinin cemevlerinin yasal statüsüne ilişkin sorusu üzerine “Bizimle alakalı konular değil. Çok geniş tarafları olan bir konu onlar, süreç içerisinde değerlendirilecek” cevabını verdi. (HABER MERKEZİ)

 

Ekonomi Haberleri