AK Partili Gülaçar’dan ‘düzensiz göç’ yorumu: Bizi muhafazada tutacak

AK Partili Gülaçar’dan ‘düzensiz göç’ yorumu: Bizi muhafazada tutacak

18/06/2022 Kapalı Yazar: sevi


DUVAR – TBMM İnsan Hakları Komisyonu’nda Türkiye’de uzun süredir tartışma konusu olan ‘düzensiz göç’ meselesi ele alındı.

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, sorunun iktidarın yanlış Suriye politikalarından kaynaklandığını belirterek, “Ülkeye bu düzensiz göçmen olayını getirmek, işin başında en büyük suçtu. Şimdi de çözmeye çalışıyoruz. Sayın cumhurbaşkanı dedi ki: ‘1 milyonuna o bölgede özel koşullar sağlayacağız, göndereceğiz.’ O da daha belli değil. Gönderecek miyiz, göndermeyecek miyiz?” sorusunu yöneltti.

AK PARTİLİ GÜLAÇAR: BİR DUA ALACAĞIZ

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre, bunun üzerine söz alan AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, iktidarın göç politikalarını savunarak “Orada, bizim desteğimizle ayakta kalan milyonlarca insan var. Bu yarın önümüze gelecek. Belki orada kurduğumuz bir briket ev veya o sığınmacılara sağladığımız birkaç lokma ekmek, bizim çocuğumuza gelecek olan musibete engel olacak. Başımıza gelecek bir kazaya, belaya engel olacak. Bir dua alacağız, o dua bizi yarın muhafazada tutacak. Ama eğer biz bu konuyu siyasetimize malzeme olsun diye kullanırsak, eyvah” ifadelerini kullandı.

Ekonomi Haberleri