AFAD: Antalya’da son 24 saatte metrekareye 207 kg yağış düştü

AFAD: Antalya’da son 24 saatte metrekareye 207 kg yağış düştü

13/12/2022 Kapalı Yazar: sevi


Antalya’da meydana gelen sel felaketiyle ilgili AFAD’dan son durum açıklaması yapılarak son 24 saatte metrekareye Kumluca’da 207 kg, Finike’de 189 kg ve Serik’te 128 kg yağış düştüğü bildirildi.

AFAD: Antalya’da son 24 saatte metrekareye 207 kg yağış düştü

Dün gece başlayan sağanak yağış Antalya’nın iki ilçesinde sel felaketine neden oldu. Kumluca merkezde otomobiller sürüklenirken, seralar su altında kaldı. Finike’de narenciye bahçeleri sular altında kaldı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından felaketle ilgili son durum bilgilendirmesi yapıldı.

METREKAREYE DÜŞEN YAĞIŞ MİKTARI AÇIKLANDI

AFAD’ın açıklamasında, Antalya ilinin Kumluca, Finike ve Serik ilçelerinde aşırı yağışlar sonucu sel ve su baskınları meydana geldiği, son 24 saatte metrekareye Kumluca’da 207 kg, Finike’de 189 kg ve Serik’te 128 kg yağış düştüğü bildirildi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Bölgedeki müdahale çalışmalarına 701 personel ve 189 araç/ekipman ile devam edildiğini bildiren AFAD, “Sel afetinin etkilerini en kısa sürede ortadan kaldırmak için tüm ilgili kurum ve kuruluşlarımız, STK’larımız ve gönüllülerimizle çalışmaya devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

ANTALYA’YA YAĞIŞ UYARISI

Meteorolojiden yapılan uyarıya göre Antalya’da sağanak yağışlar devam edecek. Muğla çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, Antalya’da aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Antalya'daki selin bilançosu açıklandı İlginizi Çekebilir Antalya’daki selin bilançosu açıklandıEkonomi Haberleri