Adıyaman’da konteyner sele kapıldı: 1 kişi öldü, 4 kişi kayıp

Adıyaman’da konteyner sele kapıldı: 1 kişi öldü, 4 kişi kayıp

15/03/2023 Kapalı Yazar: sevi


Depremin vurduğu Adıyaman’da etkili olan sağanak yağış can aldı. Bir bahçeye kurulu olan konteyner sel sularına kapıldı, bir kişi hayatını kaybetti. Valilikten yapılan açıklamada 4 kişinin de kayıp olduğu duyuruldu.

Kahramanmaraş merkezli iki depremle yerle bir olan kentlerden Adıyaman’da bu kez de sel can aldı.

Valilikten yapılan açıklamada Tut ilçesinde bir bahçede kurulan konteynerin suya kapılması sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin de kaybolduğunu ifade edildi.

Adıyaman’da koordinatör olarak görev yapan Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, sağanak nedeniyle tüm bölgeyi etkileyen afette bir konteynerin suya kapıldığını belirtti.

VALİ: DESTEK EKİPLERİ SAHADA

Bölgeye Adıyaman ile Gölbaşı ilçesinden destek ekiplerin sevk edildiğini vurgulayan Hatipoğlu, şöyle konuştu:

“Destek ekiplerimizin ve araçlarımızın bir kısmı burada bir kısmı da yolu temizleyerek geliyor. Olayda 1 vatandaşımız vefat etti, 4 vatandaşımız kayıp. Ekiplerimiz arama çalışmalarını sürdürüyor. Diğer vatandaşlarımıza da ulaşmaya çalışıyoruz. En kısa zamanda inşallah vatandaşlarımıza ulaşmayı ümit ediyoruz. Gerçekten tüm bölgeyi derinden etkileyen bir afet. Vatandaşlarımızın kendi imkanlarıyla temin ettiği konteynerin sulara kapılması sonucu böyle bir olay oldu.”

“KENT MERKEZİ DE SULAR ALTINDA”

Adıyaman kent merkezinden geçen Eğriçay’ın taşması sonucu Atatürk Bulvarı’nda trafikte aksamalar yaşandı, cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

AFAD, polis, jandarma ve belediye ekipleri, su baskını riski yaşanan çadırlarda tahliye çalışmalarını sürdürüyor.

Kentte, dün gece şiddetini artıran ve sabah saatlerinde devam eden sağanak nedeniyle bazı çadırlar tahliye edilmişti.

Şanlıurfa ve Adıyaman sele teslim! Korkunç görüntülerİlginizi ÇekebilirŞanlıurfa ve Adıyaman sele teslim! Korkunç görüntülerEkonomi Haberleri