7 tane ineğini kestiren çiftçi: Öldük artık, kurtar bizi Meral Abla

7 tane ineğini kestiren çiftçi: Öldük artık, kurtar bizi Meral Abla

17/06/2022 Kapalı Yazar: sevi


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaklaşık 2 yıldır gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerine bugün Manisada devam etti. Akşener, ilk durağı olan Salihli ilçesinde kendisini takip eden vatandaşlara seslendi, sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Akşener, kendi konuşmadan önce yurttaşlara mikrofon uzattı. Bir vatandaş ağlamaklı sesle, Her şey pahalı. Hiçbir şey alamıyorum diyerek isyan etti.

KURTAR BİZİ MERAL ABLA

Hayvancılıkla ve tarımla uğraşan bir vatandaş ise, 7 tane ineğimi kestirdim. Yem alamadım yem 30 lira mazot, ne yapacağız biz? Öldük artık. Kurtar bizi Meral Abla kurtar sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Ardından Akşener vatandaşlara şöyle seslendi:

(Siyasetçileri) Her birini buraya benim gibi getirteceksiniz. El ele vereceğiz sizinle beraber. Ve bütün o ağaları, bütün muhteremleri karşınızda, ben başta olmak üzere, durduracağız. El ele vereceğiz ve bu harami düzeni birlikte yıkacağız.

HARAM ZIKKIM OLSUN

Senin çocuğun 92 puan alıp atanamamışken, mülakatta elenmişken; yanında AK Partili dayısı olan gencin 58 puanla atandığının bilgisini alıyorum. Senin çocuğun mutsuzken 5 maaşlı danışmanlar var. 10 maaşlı danışmanlar var. Haram olsun, zıkkım olsun.

AZ KALDI

4 yıl okumuş üniversite mezunu evladın iş bulamadığı için, atanamadığı için, büyük şehirlerde motokurye olmak için ehliyet almaya gayret ederken; 5 maaş alan, hiçbir iş yapmayan, yan gelip yatan danışmanlar var bu ülkede. Az kaldı. Birlikte el ele verip bu harami düzeni beraber yıkacağız.

50 LİRALIK KIYMAYI DÖRDE BÖLÜYORUM

Akşener daha sonra ilçedeki esnafı ziyaret etti. Bir tatlıcıda çalışan Ayfer Tezcan, Akşenerin, Ne sıklıkla kırmızı et tüketiyorsunuz? sorusuna, Ayda bir 50 liralık kıyma alıyorum, yemeğin içine koymak için. 50 liralık kıymayı 4 kere kullanıyorum. Ne yapayım? yanıtını verdi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/gundem.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Ekonomi Haberleri