4 yaşındaki Gül böyle kurtarıldı

4 yaşındaki Gül böyle kurtarıldı

07/02/2023 Kapalı Yazar: sevi


Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerde, Hatay’ın Antakya ilçesinde yıkılan bir binanın enkazından 4 yaşındaki Gül İnan 33 saat sonra sağ olarak kurtarıldı. depremden 38 saat sonra ise 17 yaşındaki Eylül Canpolat enkazdan çıkarıldı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7, Elbistan ilçesinde ise 7.6 büyüklüğünde iki deprem sonrası çok sayıda bina yıkıldı. Depremin ardından başlayan arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ederken halen enkaz altından mucize kurtuluşlar gerçekleşiyor.

image small

4 YAŞINDAKİ GÜL İSE 33 SAAT SONRA KURTARILDI

Eskişehir Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi A.Ş. (TÜRASAŞ) fabrikasından deprem bölgesine giden arama kurtarma ekipleri ise yine Hatay Antakya ilçesinde bir mucize kurtarılışa şahit oldu.

Antakya ilçesinde ilk depremle birlikte yıkılan 3 katlı bir apartmanın birinci katında kolon ile moloz yığını arasında sıkışan 4 yaşındaki Gül İnan, TÜRASAŞ arama kurtarma ekiplerinin çalışması ile kurtarıldı.

image small

33 saat enkaz altında kalan Gül İnan, göçük altından çıkarılmasının ardından sedyeye alınarak hastaneye kaldırıldı. Gül İnan’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

image small

38 SAAT SONRA KURTARILDI

Hatay Antakya ilçesi Odabaşı Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi Kanguru Sokak’ta ilk depremde yıkılan Fuat Koku Sitesi’nin enkazında mahsur kalan 17 yaşındaki Eylül Canpolat, OBAK eipleri tarafından enkaz altından çıkartıldı.

Yaklaşık 2 saat süren çalışmada OBAK ekipleri kendisine sürekli ses vererek yardımcı olan depremzede Eylül Canpolat’a ulaşmayı başardı.

38 saat göçük altında kalan Eylül Canpolat, enkaz altından sedyeye alınarak dikkatli bir şekilde bulunduğu yerden çıkartıldı. Çalışmaları gözü yaşlı izleyen babası ise sedyedeki kızı Eylül Canpolat’a sarılarak ağlaması çevredeki vatandaşları duygulandırdı.

Hatay'da 1 yaşındaki bebek enkazdan kurtarıldıİlginizi ÇekebilirHatay’da 1 yaşındaki bebek enkazdan kurtarıldıBDDK'dan deprem sonrası yeni kararİlginizi ÇekebilirBDDK’dan deprem sonrası yeni kararEkonomi Haberleri