3600 ek gösterge kararının detayları belli oldu! Erdoğan duyurdu

3600 ek gösterge kararının detayları belli oldu! Erdoğan duyurdu

06/06/2022 Kapalı Yazar: seviCumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından 3600 ek gösterge konusunda alınan kararın detaylarını açıkladı. Erdoğan, açıklamasında şunları söyledi:

* Memurlarımızın ek gösterge düzenlemesiyle ilgili çalışmayı tamamladık. Meclisimizin takdirine sunacak duruma geldik.

* İlk gündeme geldiğinde öğretmenlerimize polislerimize sağlık çalışanlarımıza ve din görevlilerimize, ek göstergelerini 3600e çıkarma sözü vermiştik. Ancak sadece bu kesimler için yapılacak artışın adaletsizliğe yol açacağını gördük.

TÜM MEMURLARIN EK GÖSTERGELERİNDE 600 PUAN ARTIŞ OLACAK

* Bunun için tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık bir yükseltmeye gitmeyi kararlaştırdık. Önümüzdeki yılbaşından itibaren yararlanılacak.

* Genel müdür yardımcılarının ek göstergeleri 3 bin 600den 4 bin 400e, şube müdürü, ilçe müdürü seviyesindeki yöneticilerin ek göstergeleri de 2 bin 200den 3 bine çıkacak.

BİR MEMURUN EMEKLİ AYLIĞI VE İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

* Ek göstergesi 3600e çıkan 30 yıllık hizmeti bulunan bir memurun emekli aylığı bin 234 ile bin 391 lira arasında, emekli ikramiyesi ise 44 bin 500 ile 50 bin 150 lira arasında artacaktır.

* Yapılan artışlar elbette, halen emekli olan kamu görevlilerinin maaşlarına da yansıtılacaktır.

* En büyük hassasiyetimiz, istihdamı koruyup, gelir kaybını telafi ederek, fırsatçıların önünü keserek insanımızın üzerine kalıcı yük binmesine engel olmaktır.

* Memurlarımızın maaşlarında küçük de olsa artış sağlamasının ötesinde asıl emekli ikramiyeleri ve emekli maaşlarında ciddi kazanımlar getiriyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/ekonomi.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Ekonomi Haberleri