20 yıldır boş olan kamu lojmanları kaderine terk edildi

20 yıldır boş olan kamu lojmanları kaderine terk edildi

13/12/2022 Kapalı Yazar: sevi


Eskişehir Sivrihisar ilçesinde kamu kuruluşlarına ait lojmanlar kaderine terk edildi. İYİ Parti Sivrihisar ilçe Başkanı Recep Toptaş, ilçedeki kamuya ait 78 adet lojmanın bir çoğunun çürümeye bırakıldığını söyledi.

20 yıldır boş olan kamu lojmanları kaderine terk edildi

Eskişehir Sivrihisar ilçesindeki kamu kuruluşlarına ait 78 adet lojmanın büyük bölümünün boş ve atıl durumda olması ve çürümeye terk edilmesi ilçe sakinlerinin tepkisine neden oluyor.

“20 YILDIR BOŞ OLANLAR VAR”

İYİ Parti Eskişehir Sivrihisar ilçe Başkanı Recep Toptaş, bir süre önce yaptığı çağrıda, ilçedeki kamuya ait lojmanların, ilçede var olan yurt sorununun çözümü için değerlendirilmesini istemişti. Ancak yetkililerden bir cevap alamayan Toptaş, lojmanların çürümeye terk edilmesine tepkili.

​İlçede Mal Müdürlüğüne ait oturulabilir vaziyette 12 adet lojmanın yaklaşık 20 yıldır boş bekletildiğini ve gün geçtikçe bu lojmanların kullanılamaz hale geldiğini belirten Toptaş, ilçede yine Adalet Bakanlığına bağlı 6 adet, Milli Eğitim Bakanlığına ait 10 adet, Tarım Bakanlığına ait 10 adet lojmanın yaklaşık 15 yıldır kullanılmadığını ve kaderine terk edildiğini, bakımlı ve site içinde Millî Savunma Bakanlığına ait 40 adet lojmanın da yarısının boş bekletildiğini söyledi.

“BOŞ OLMASI VİCDANLARI SIZLATIYOR”

​İlçede konut sıkıntısı da yaşandığını ve kiraların 3 bin-4bin TL arasında seyrettiğini belirten Toptaş, “Vatandaşlarımız, bilhassa ilçemize görev yapmaya gelen memurlarımız, öğretmenlerimiz ev bulmakta zorlanmakta ve çok yüksek kiralara ev tutmak zorunda kalmaktadırlar. Ev bulamayanlar her gün Eskişehir’e gidip gelmektedirler. Hal böyle iken kamu lojmanlarının boş bırakılması ve çürümeye terk edilmesi vicdanları sızlatmaktadır” dedi.

“MİLLİ SERVETİN HEBA OLMASI ÖNLENMELİ”

​Boş olan kamu lojmanlarının değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Toptaş şunları söyledi:
“Devletimizin o yok dönemlerde vatandaşlarımızdan toplanan vergilerle yaptığı bu binaların ilgisizlik ve vurdumduymazlık nedeni ile boş bırakılıp bakımsızlıktan harabeye dönmesi ilçe halkı olarak bizleri derinden üzmektedir.

​Son yıllarda yaşanan büyük ekonomik kriz nedeni ile zor günler geçiren ülkemizde vatandaşlar kiralık ev bulamamakta, bulanlarda yüksek kira ödemeye maruz kalmaktadırlar. Bu nedenle atıl bekletilen bu lojmanların bu içler acısı hali vatanını, milletini seven herkesi derin düşünceye sevk etmektedir. Bu binaların en kısa sürede vakit geçirmeden bakımları yapılarak öncelikle ilçemize görev yapmaya gelen memurlarımıza, öğretmenlerimize kiraya verilmesi bu yapılamıyorsa satışının yapılarak milli servetimizin heba olması önlenmelidir.”

Polisin lojmanları ranta kurban gitti İlginizi Çekebilir Polisin lojmanları ranta kurban gittiEkonomi Haberleri